Multikonferencja Krajowego Środowiska Tele- i Radiokomunikacyjnego, 7-9 września
Ponad dwustu naukowców z ośrodków akademickich i naukowych z całego kraju oraz przedstawicieli przemysłu i administracji zgromadziła Multikonferencja Krajowego Środowiska Tele- i Radiokomunikacyjnego. Wydarzenie to odbyło się w dniach 7-9 września 2022 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Na Multikonferencję składają się dwa wydarzenia: Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji oraz Krajowe Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki.
Celem konferencji było wparcie wpółpracy nauki i przemysłu, stworzenie forum dyskusji oraz prezentacji badań, osiągnięć naukowych i wiedzy, związanych z badaniami nad systemami radiowymi i sieciami telekomunikacyjnymi. Na konferencji zaprezentowano 6 referatów plenarnych, ponad 100 referatów w ramach 24 sesji tematycznych, w tym trzech sesji specjalnych URSI. Wiodące wątki konferencji koncentrowały się na rozwoju sieci 5G i 6G, Internecie Rzeczy, zastosowaniu AI w telekomunikacji oraz bezpieczeństwie systemów teleinformatycznych.
W ramach konferencji eksperci przemysłu telekomunikacyjnego w Polsce uczestniczyli w panelu dyskusyjnym dotyczącym wyzwań świata telekomunikacji.
W gronie uczestników Multikonferencji nie zabrakło członków Komisji K PKN URSI.
Z udziałem członków naszej komisji zorganizowano sesję poświęconą skutkom biologicznym oraz zastosowaniu medycznym pól elektromagnetycznych, którą prowadził przewodniczący Komisji K- dr hab. inż. Sławomir Hausman, prof. PŁ.
Dr hab. inż. Sławomir Hausman prezentował również w ramach wystąpienia plenarnego referat pt Techniczne aspekty oddziaływania fal radiowych na ludzi w systemach komórkowych 5G i 6G.
Więcej informacji nt. konferencji pod adresem: